Mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Elektrostymulator Kegel Plus

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć bardzo ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia zapewniają wtedy poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak na ogół powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo pozwala ona wrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

ADD YOUR COMMENT